Akbank İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi, acil nakit ihtiyacını karşılayan bir kredi türüdür. Bu krediler tüketici kredisi olarak da adlandırılmaktadır. İhtiyaç kredileri daha çok düşük meblağlı ve daha az vadeli olarak verilmektedir. Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için web siteleri olan www.akbank.com ‘dan veya telefonla başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz. Bunun yanında size en yakın Akbank şubesinden başvuru yapabilmekte mümkündür.

Akbank ihtiyaç kredisi ile evlilik kredisi, beyaz eşya kredisi, tatil kredisi, eğitim kredisi, mobilya kredisi gibi birçok alanda nakit desteği sağlanmaktadır. İhtiyaç kredisine başvuracak olanlar, ihtiyaçları olan nakit parayı ne şekilde yapılandırıp ödemeleri gerektiğini internet şubelerinden hesaplayabilirler. Akbank web sitesinde kredi hesaplama aracına erişim sağlayarak başvurulacak kredinin tutarı, kredi vade tutarı, kredi ödeme tutarı gibi bilgilere ulaşmak mümkündür. Ödeme planı öğrenildikten sonra yine web sitelerinden Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilmektedir.

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvuru İşlemleri

İhtiyaç kredilerinden faydalanmak isteyen vatandaşların şubeye bile gitmelerine gerek yoktur. Akbank web sitesinden veya mobil şube aracılığı ile başvurular gerçekleştirilebilir. Bunun  yanında Akbank müşteri hizmetleri çağrı merkezinden de başvurular alınmaktadır. Akbank ihtiyaç kredisi başvuruları değerlendirildikten sonra onaylanan kişilerin nakit ihtiyaçları da kendi banka hesaplarına yatmaktadır. Bu durumda şubeye gitmeye gerek kalmadan ATM aracılığıyla kişiler kredilerini çekebilmektedirler. Mobil veya web sitelerinden başvuru yapamayanlar ise kendilerine en yakın Akbank şubesine giderek ihtiyaç kredisi başvurularını yapabilirler.

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Gereken Evrak ve Belgeler

Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu içim öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Bunun yanında kredi puanı da gereken düzeyde olmalıdır. Yani risk grubunda olmamalı geçmiş banka ilişkilerine dair fatura ödemeleri, kredi ve ödemelerin düzenli ödenmiş olması gerekmektedir. Kefil durumu artık çoğunlukla ortadan kalkmış olsa da gerekli bazı durumlarda istenmektedir. Bunun dışında Akbank ihtiyaç kredisi almak için gereken belgeler şunlardır;

  • Krediye başvuracak olan kişinin kimlik belgesi, vatandaşlık numarası olan nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport
  • Gelir belgesi çalışılan yere ve çalışma durumuna göre istenilen belgeler
  1. Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak olan kişi ücretli çalışan ise; kişinin net maaşını gösteren çalıştığı yerden onaylı ve imzalı belge veya en son aya ait olan maaş bordrosu. SGK prim ödeme belgesi veya SGK hizmet dökümü belgesi.
  2. Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak kişi kamu çalışanı ise; güncel çalışma belgesi ve gelir belgesi.
  3. İhtiyaç kredisine başvuracak olan kişi emekli ise; emekli kartı ve emekli maaşını aldığı bankanın emekli maaşına ilişkin hesap cüzdanı veya emekli aylığı tahsis belgesi.
  4. Kredi başvurusu gerçekleştirecek kişi serbest çalışan ise; güncel verdi levhası, bilanço ve gelir tablosu veya ticaret sicil gazetesi ve oda kayıt belgesi gerekmektedir.
  5. Menkul geliri elde eden kişiler ise; faiz gelirlerini gösteren hesap cüzdanlarıyla birlikte Akbank ihtiyaç kredisi başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Akbank İhtiyaç Kredisinde Cayma Hakkı

Akbank ihtiyaç kredisi çekenlerin sonradan belirli şartlar nedeniyle krediden vazgeçmek isteyen kişilerin bu durumu müşteri temsilcilerine 14 gün içerisinde bildirmeleri gerekmektedir. Bunun yanında ödeme planında değişiklik yapmak isteyen kişilerinde ödemeleri yapılandırılıp vade sayısını arttırmak mümkündür. Aynı şekilde Akbank ihtiyaç kredisi kullanıp vade sayısında kısaltma yapmak isteyen kişiler de ara ödeme yapabilir veya tekrardan yapılandırıp kısa vadeye dönüştürebilirler. Bu şekilde yapılan yapılandırılmış ödemelerde faiz oranı tekrardan hesaplanıp vade sayısındaki düşüşe oranla faiz de azalmaktadır.

Akbank İhtiyaç Kredisi Ödemeleri Nasıl Yapılır?

İhtiyaç kredisi geri ödemeleri aylık olarak Akbank ATM’lerinden yatırılabilir. Bunun yanında ATM’ye gitmeye gerek kalmasın diye Akbank müşterilerine başka kolaylıklar da sağlamaktadır. Akbank ihtiyaç kredisi geri ödemelerini yapmak için kendinize kredi ödemeleri için bir hesap tanımlaması yapabilirsiniz. Böylelikle her ay ödemelerini internet üzerinden o hesaba aktarabilirsiniz. Hesaba aktarılan para Akbank tarafından ödemeniz için çekilir.

Akbank ihtiyaç kredisi geri ödemeleri tamamen kişilerin ödeme güçlerine göre yapılıp büyük oranda kolaylıklar sağlanmaktadır. Örneğin geri ödemeleri her ay aynı oranda ödeyebileceğiniz gibi ödemesiz dönemli, artan ödemeli ve dönem ödemeli şeklinde planlayabilmeniz mümkündür.

Akbank nakit paraya ihtiyaç olunan eşya alımlarında, evliliklerde, eğitimde, tatillerde ve hemen hemen her alanda Akbank ihtiyaç kredisi ile nakit ihtiyaçlarında tüm müşterine destek vermektedir.

Akbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı: %1,31

Adres: Konaklar, Sabancı Ak Center Girişi No:2 34330 Beşiktaş/İstanbul

Telefon Numarası: 444 2 525

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir