Garanti İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi, sağlık, alışveriş, tatil gibi her türlü nakit ihtiyaçlarda alınması gereken bir kredi türüdür. Garanti ihtiyaç kredisi ile 36 aya varan vade seçenekleri ile nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz mümkün.

Garanti ihtiyaç kredisi başvurularında, müşterinin ihtiyaç anında kullanabilecekleri şubeler bulunmaktadır. Garanti BBVA internet bankacılığı, Garanti BBVA mobil işlemleri, Anında kredi için 444 0 335 nolu kredi hattı ve son olarak Garanti bankası şubelerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Garanti BBVA mobil, 444 0 335 nolu kredi hattı, Garanti bankası şubeleri üzerinden kredi başvuruları anında kullanılabilmektedir. Bunun dışında Garanti ihtiyaç kredisi internet bankacılığı üzerinden yapılacak olan kredi başvuruları da, müşteriler tarafından anında kullanılabilmektedir.

Garanti ihtiyaç kredisi başvurularının takibi ise Garanti BBVA internet bankacılığı üzerinden yapılabilmektedir. Başvuru menüsünün altında yer alan kredi sayfası ve devam eden kredi başvuru adımlarından başvuruların kontrolleri yapılabilmektedir. Yarım kalmış olan başvuru işlemleri için ise tamamla seçeneği sekmesinden başvurular onaya gönderilebilmektedir. Onaylanan kredi başvuruları, sistem üzerinden görüntülenmekte olup kredi kullanımları kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Kredi başvuru sırasında istenen belgeler ise üzerinde vatandaşlık numarasının yer aldığı Nüfus cüzdanıdır. Bu belge ile Garanti ihtiyaç kredisi başvuruları kolayca gerçekleştirilebilmektedir.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Yapılandırması Nedir?

Kredi yapılandırmalarıyla farklı bankalardan aldığınız bir veya birden fazla ihtiyaç kredilerinde, borç transferi kapsamında bütçenize uygun olacak şekilde transfer yapılabilmekte. Ayrıca Garanti ihtiyaç kredisi dosya masrafı ödemeksizin de bu işlemler gerçekleştirebilmektedir.

Garanti BBVA da yer alan bir veya birden fazla ihtiyaç kredilerinde iç borç kampanyasıyla bütçenize en uygun seçenekleri yapılandırabilmeniz mümkün. Garanti ihtiyaç kredisi kapsamında uygulanan iç borç kampanyası ile vadelerinizi uzatabilmenizin yanı sıra aylık ödenecek taksit tutarları düşürülebilmektedir. Aynı zamanda kampanya sayesinde, borçlarınızı birleştirerek bir yerden aynı gün içerisinde kredinizi ödeyebilmeniz mümkün hale gelmektedir.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Ödeme Şartları Nelerdir?

Garanti ihtiyaç kredisi, 36 aya varan vade imkânları ile kullanılabilmektedir. Bulunduğunuz dönem itibari ile özel ek ücret ve komisyon bedelleri ödemenize gerek olmadan kredilerin mevcut faiz taksitleri 3 ay ertelenebilmektedir. Faiz taksitlerinin 3 ay ertelenebilmesinin yanı sıra bu erteleme süresini 6 aya varan vade imkânları ile uzatabilmeniz mümkün.

Garanti İhtiyaç Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Kredi notu denilen diğer bir isimle kredi puanları, 1 ile 1900 değer aralığında hesaplanmaktadır. Garanti ihtiyaç kredisi notu sonucunda ortaya çıkabilecek risk dereceleri risk oranına göre değişebilmektedir. Şöyle ki; yüksek risk, riskli, orta riskli, normal, iyi ve çok iyi olacak şekilde derecelendirilmektedir. Garanti ihtiyaç kredisi notu yani kredi puanı, kredi kullanımı için tek başına yeterli değildir. Fakat sizlere en uygun kredi tekliflerini sunulabilmektedir. Kredi teklifleri Garanti internet, Anında kredi hattı 444 0 335, Garanti BBVA mobil ve Garanti bankası şubeleri aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi İçin Kefil Zorunluluğu Aranır Mı?

Garanti ihtiyaç kredisi için kefil zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı durumlarda kefil ihtiyacı gerekmektedir. Kredi kullanmak isteyen şahsın kredi puanı ortalama bir puandan düşükse kefil istenmektedir. Aylık gelir durumu, Garanti ihtiyaç kredisi kredi taksitlerini karşılamayacak durumdaysa kredi için yine bir kefil desteğine ihtiyaç duyulmaktadır.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Sigortası Nedir?

Kredi ödeme güvencesi ile alınan kredilerini 1 yıldan 5 yıla kadar vefat veya kaza durumu sonucunda kredi borçlarınızı güvence altına alan sigorta kredisidir. Bordrolu çalışanların istek dışı işsiz kalması durumunda, hastalık sonucunda hastanede kalmanız durumunda, serbest meslek sahibi olmanız durumunda faydalanılabilecek imkânlar bulunmaktadır. Bu imkanlar dahilinde Garanti ihtiyaç kredisi taksitleri, bir poliçe yılı içerisinde maksimum 6 taksit olarak ödenebilmektedir.

Garantör hayat sigortası kapsamında ise kaza veya vefat sonucunda kredi, kredili mevduat hesabı, teminat mektubu, çek karnesi gibi borçların ödenmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda kalan tutarların olması durumunda dahi Garanti ihtiyaç kredisi tutarların hak sahiplerine verilmesi amaçlanmaktadır.

Garanti ihtiyaç kredisi dahilindeki dosya masrafları, kredi tutar oranlarının maksimum binde 5’i olarak alınan masraftır. Başvuruların onaylanmasının ardından şu işlemler gerçekleştirilmelidir;

  • Garanti BBVA internet bankacılığı başvurular menüsünde yer alan kredi adımı.
  • Garanti BBVA mobil başvurular menüsü ihtiyaç kredisi başvuruları adımı altındaki Garanti ihtiyaç kredisi kullan seçeneği sayesinde kredilerinizi kullanabilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Faiz Oranı: %1,77

Adres: Levent Nispetiye Mah. Aytar Cad.No:2 Beşiktaş 3430 İstanbul

Telefon: 0212 318 18 18

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir