Akbank Kredi Kartı Başvurusu

Tek tıkla internet üzerinden Akbank kredi kartı başvurusu yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Her ihtiyacınıza uygun kredi kartınızı Akbank’tan alabilirsiniz. Başvurunuzun sonucunu hızlıca öğrenebilir ve kredi kartınız siz hangi adrese isterseniz oraya gelir. Bunla birlikte tüm ATM’leri kullanarak, şubelerden ve müşteri hizmetlerini de kullanarak Akbank kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Çok fazla uçuş yapıyorsanız kullandıkça mil puan kazandıran Wings kartı, bol bol mağaza geziyorsanız harcadıkça chip para kazandıran Axess kredi kartı ve kart aidatı ödemek istemiyorsanız Free kredi kartı için tek tıkla başvuru yapabilirsiniz. Tüm Akbank kredi kartları ile çeşitli avantajlara sahip olabileceğiniz gibi sayısız markanın ürünlerini, vade farkı olmaksızın alışverişinizi 9 taksitle yapabilir, size özel avantaj ve indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

Akbank kredi kartı başvurusu yapmak son derece kolaydır. İsterseniz mobil cihazınızdan isterseniz masaüstü bilgisayarınızdan başvuru yapabilirsiniz. Önemli olan internete bağlı olmanızdır. Akbank internet sitesine girdikten sonra ‘’Kredi Kartı Başvuru’’ yazan yere tıklayarak yönlendirmeleri takip etmelisiniz. Açılan sayfadaki formu doldurarak kredi kartınızın belirttiğiniz adrese teslimini isteyebilirsiniz. TC Kimlik numaranızı, Ad-Soyad ve cep telefonunuzu belirttikten sonra hangi kartı istiyorsanız seçebilir ve gönder butonuna tıklayarak işleminizi sonlandırabilirsiniz. Akbank kredi kartı başvurusu yapmak işte bu kadar kolay.

Tüm seçenekleri sıralamak gerekirse Akbank kredi kartı başvurusu yapmak için;

 1. 444 25 25 Akbank Telefon Şubesini kullanarak
 2. Akbank internet sayfasını kullanarak
 3. www.axess.com.tr adresinden (sadece axess kredi kartları için)
 4. Tüm Akbank’a ait ATM ve banka şubelerinden
 5. AXESS yazıp 5990’a kısa mesaj göndererek (yalnızca axess kredi kartı için) başvuruda bulunabilirsiniz.

Akbank kredi kartı başvurusu işlemlerini yukarıda sıraladığımız seçeneklerden size en çok uyan yolu kullanarak yapabilirsiniz. Ancak Akbank kredi kartı başvurusu için en kolay ulaşılabilir yol internet üzerindendir. Başvurunuz Akbank’ın kriterlerine göre değerlendirildiği için, kredi kartı onay süreci ve onay verilip verilmeyeceği müşterilerin özelliklerine göre değişiklik gösterecektir. Gerekli görülmesi halinde kartınızı almanız için bankaya gitmeniz gerekebilir. Akbank kredi kartı başvurusu işlemlerinizin tamamlanamaması gibi durumlarda, başvurunuzun tamamlanabilmesi için Akbank Telefon Şubesi sizinle iletişime geçebilir.

Kimler Kredi Kartı Alabilir

Akbank kredi kartı başvurusu için interneti kullanmanız hızlı sonuç elde etmek noktasında önemlidir. İnternet üzerinden başvuru yaptığınızda verdiğiniz bilgiler üzerinden hakkınızda kısa bir araştırma yapılır. Merkez bankası kara liste içinde olup olmadığınız yada sigortalı olup olmadığınız araştırılır. Ayrıca kredi notunuzun normal seviyelerde olması gerekir. Bu konularda sıkıntı görülmez ise belirli limitler dahilinde bir kredi kartı alabilirsiniz.

Akbank kredi kartı başvurusu yaptınız fakat bazı durumlarda sizden çeşitli evraklar istenebilir.18 yaşından küçükseniz aileniz size ek kart çıkarabilir yada sorumluluğu ailenizde olmak üzere sizin adınıza kredi kartı alabilirler. Ancak bankadan bankaya değişen bir minimum yaş sınırı olduğunu da belirtmek lazım. Eğer 18 yaşını geçmiş ama SGK kaydınız yoksa yine de kredi kartı alabilirsiniz. Ancak kanunen bu kredi kartının limiti 1000 TL’yi geçemez. Yüksek limitli bir kredi kartı talep ettiyseniz banka sizden maaş bordrosu yada vergi levhası gibi farklı evraklar talep edebilir.

Akbank ile ve diğer bankalarla hiç çalışmadıysanız bile Akbank kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Daha önce hiçbir banka ile çalışmadıysanız bir kredi notunuzda oluşmamış demektir. Bu durumda banka geçmişinize bakıp ödeme riskiniz konusunda bilgi sahibi olamayacağı için size kredi kartı verme konusunda çekimser davranabilir. Bu gibi durumlarda, çalışıyorsanız maaş bordrosu sunmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Kredi Kartı Başvurunuz Hangi Hallerde Kabul Edilmez

Akbank kredi kartı başvurusu yapmak gerçekten çok kolay. Kısa bir araştırma süresi sonunda da kartınızı alabilirsiniz. Bu süreç size basit gibi gözükse de bazı durumlar da başvurunuz reddedilebilir.

 • 18 yaş altında olmanız
 • SGK’lı bir çalışan değilseniz
 • Başvuru esnasında kendiniz hakkında belirttiğiniz bilgiler ve verdiğiniz evraklar doğru değilse
 • Kredi notunuz düşük ise
 • Merkez Bankası kara listesindeyseniz
 • Talep ettiğiniz kredi kartı limiti ile gelirinizin uyumsuz olması

Yukarıda sıraladığımız hususlar Akbank kredi kartı başvurusu girişiminizin olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. Başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasını istemiyorsanız yukarıda belirttiğimiz konularda şeffaf ve doğru bilgiler vermelisiniz.

Akbank kredi kartı başvurusu hakkında bilinmesi gereken önemli bir konu ise uygulanan faiz oranlarıdır.

Akbank faiz oranları:

Gecikme faizi %1,55

Limit aşım faiz oranı %1,25

Nakit avans faiz oranı %1,25

Adres: Akbank Genel Müdürlük Adres: Akbank Genel Müdürlüğü Sabancı Center 4.Levent 34330 İstanbul

Telefon numarası: 444 25 25

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir