Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Türkiye’nin önde gelen bankalarından olan Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu ile tüketiciler tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri kredi kartına sahip olmaktadır. Günümüzde kredi kartı kullanımı için üye işyerinde bulunması gereken pos cihazları ile yanında nakit para bulundurmak istemeyen ya da kredi kartı ile ödemeyi daha cazip bulan tüketiciler, online alışveriş sitelerinde kredi kartı kullanımı kolaylığı ile ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu İle Neler Yapılabilir?

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu yaparak onaylanan başvuru sonucu adrese gönderilen ya da Yapı Kredi banka şubesinden teslim alınan kredi kartı ile tatile gidilebilir, tüm nakit ihtiyaçları karşılanabilir, taksit seçeneği sunmayan üye işyerlerinden müşteri hizmetlerini arayarak ya da mobilden taksit yapılabilir, beyaz eşya, mobilya, bilgisayar ya da cep telefonu gibi yüksek rakamlı ürünler rahatlıkla alınabilir.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu yaparak alınan kredi kartı ile vergi dairesi, belediye, okul, eğitim harçları, sigorta, trafik cezaları gibi birçok işlem online sistem üzerinden ödenebilmektedir.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu İşlemleri

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu için Yapı Kredi Bankası şubelerine bizzat başvuru yapılabilir, müşteri hizmetleri aranabilir, Yapı Kredi Mobil, World Mobil, Bireysel İnternet Şubesi ya da Webden Kredi Kartı İşlemlerim menüsü kullanılabilir. Bu kanallardan yapılan Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu internet şubeden ya da Yapı Kredi bankasının web sitesi üzerinden sorgulanabilir.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu için Yapı Kredi Bankasından şubeye gidip yapılan başvurularda bankada yer alan herhangi bir hesap ya da bankayla çalışma yoksa, nüfus cüzdanı ve gelir belgesi ibraz edilmelidir. Başka bankada kullanılan kredi kartı varsa eğer referans teşkil edileceğinden banka ödeme performansına bakacaktır bu sebeple herhangi bir gecikme ya da mahkemelik durumun olmaması gerekmektedir.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu için Yapı Kredi Bankasında hesap ya da çalışma varsa sadece kredi kartı başvuru formu doldurulması yeterlidir.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu İçin Şubeye Gitmek Gerekir Mi?

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu için şubeye gitmeden webden, mobilden ya da müşteri hizmetleri aranarak başvuru yapılabilir. Banka şubesinde kredi kartı başvurusu yapan kişinin iş durumu, gelir durumu, iletişim bilgileri yer alıyorsa banka herhangi bir belge istemeyebilir. Gelir belgesi güncel değilse maaş bordrosu, emekli maaş belgesi ya da gelir durumunu gösteren bilgi, belge talep edilebilir.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu SMS ile Yapılabilir Mi?

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu SMS ile yapılabilir. Bunun için daha önceden bankada bilgilerinizin olması avantaj sağlayacaktır.

  • World Kredi Kartı başvurusu yapmak için WORLD yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numarasını yazdıktan sonra 4421’e mesaj yollanır.
  • World Gold Kredi Kartı başvurusu için GOLD yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numarasını yazdıktan sonra 4421’e mesaj yollanır.
  • Adios Kredi Kartı başvurusu yapmak için ADİOS yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numarasını yazdıktan sonra 4421’e mesaj yollanır.
  • Play Kredi Kartı başvurusu yapmak için PLAY yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numarasını yazdıktan sonra 4421’e mesaj yollanır.
  • KoçAilem Kredi Kartı başvurusu yapmak için KOCAILEM yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numarasını yazdıktan sonra 4421’e mesaj yollanır.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusunda Dikkate Alınan Hususlar

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı başvurusu için dikkate alınan hususlar şöyle incelenebilir. Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu yapan kişinin, diğer bankalardan kullanmış olduğu kredi ve kredi kartı ödemelerini zamanında yapması ve herhangi bir bankadan icra, haciz takibi gibi hukuki bir süreç yaşamaması gerekmektedir. Yakın zamanda gecikme yaşayan kişi, gecikmeleri ortadan kaldırdıktan sonra başvuruda bulunmalıdır.

Banka şubesi Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı başvurusu için başvuran kişiden gelir belgesi ve T.C. kimlik numarasının yer aldığı kimlik ve ehliyet fotokopisi isteyebilir. Gelir belgesinin güncel olması, maaş bordrosuna firma yetkilisi imza atmışsa imza atan kişinin imza atmaya yetkili olduğuna dair imza sirküleri, duruma göre SGK dökümü talep edildiğinde bilgiler doğru verilmelidir. Banka bu bilgileri teyit edecektir.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu yapan kişi yakın zamanda başka bankalara kredi ve kredi kartı başvurusu yapmış ve olumsuz sonuçlanmış ise birkaç ay geçtikten sonra başvuru yapılmalıdır. Üst üste yapılan kredi ve kredi kartı başvuruları sistem tarafından olumsuz algılanmaktadır. Borçluluk durumunun gittikçe arttığı anlamına gelir.

Yapı Kredi BankasıKredi Kartı Alışveriş Faiz Oranı: %1,25

Adres: Yapı Kredi D Blok Plaza Büyükdere Cad. Levent 34330 Beşiktaş-İstanbul

Telefon Numarası:0850 222 23 35

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir