Halkbank Kredi Kartı Başvurusu

Halkbank kredi kartı başvurusu sırasında bankanın kartı olan paraf Karta bankanın internet şubesinden kolaylıkla başvuru sağlanabiliyor. TC kimlik numarası ve doğum tarihi bilgileri girilerek yapılan Halkbank kredi kartı başvurusu işlemlerinde şubeye gitmeden başvurunuzu bankanın ilgili birimlerine ulaştırabilirsiniz.

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu İşlemleri

Halkbankkredikartıbaşvurusu işlemleri hızlı başvuru online olarak yapılabilmektedir. Bunun yanında size en yakın Halkbank şubesinden de başvuru işlemlerinizi rahatlıkla halledebilirsiniz. Başvuru aşamasında sadece başvuru formunuzu doldurmanız ve kimlik fotokopisi yeterli olacaktır. Size en yakın Halkbank şubesini öğrenmek için bankanın internet şubesinden bilgi alabilirsiniz. Halkbank kredi kartı başvurusu  için 18 yaşından büyük olmak ( 18 yaşından küçükler için ek kart talebi yapılabilir),belgelenebilir gelire sahip olmak yeterlidir.

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Halkbankkredikartıbaşvurusu internet üzerinden yapıldığında herhangi bir belgeye ihtiyaç bulunmamaktadır. İnternet şubesi aracılığı ile yapılan işlemler Bankanın yetkili departmanı tarafından değerlendirilmekte gerektiğinde gelir belgesi ve ilave kazanç belgeleri talep edilmektedir. Başvuru işlemleri sırasında Halkbank kredi kartı başvurusu formu doldurulur ve yetkili birime ulaştırılır. Bankalar TC kimlik numarası üzerinden yapacağı sorgulamada kredi notunuzu ve ödeme düzeninizi görebildiğinden başvurunuz onaylanır ise kredi kartınızı adresinize göndermektedir. Kredi kartında istenilen limit yüksek ise başvurunuzun direkt şube aracılığı yapılması daha efektif olacaktır. Şubelere yapılan başvurularda kimlik belgesi , Gelir Bilgileri ( Kişi çalışan ise bordro , sgk kaydı , emekli ise emeklilik belgesi , maaşını aldığı bankanın hesap cüzdanı ve ek gelir varsa (kira v.b.) bu belgelerin de ibraz edilmesi gereklidir. 

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu Aşamasında Dikkate Alınan Hususlar

HalkbankKredikartıbaşvurusu değerlendirilmesi aşamasında kredi kayıt bürosunda yer alan kredi notuna bakılmaktadır. Diğer kredi kartı ödemelerinizde ve varsa kullanmış olduğunuz taksitli kredilerinizde (konut kredisi ,taşıt kredisi, bireysel ihtiyaç kredisi gibi) gecikme yaşanması durumunda kredi notuna yansımaktadır. Bunun dışında Kredi kartı alma şartları getirilen mevzuatla birlikte Banka kartları ve Kredi Kartları Hakkında ki yönetmelik ile düzenleme altına alınmıştır. Bu yönetmelik ile kişinin maksimum sahip olabileceği kredi kartı limiti gelir düzeyi ile sınırlandırılmıştır. Halkbank kredi kartı başvurusu banka yetkili birimleri tarafından kişinin ödeme performansı ve limit içi kavramları değerlendirildikten sonra uygun görülürse kredi kartı limiti tahsis edilerek kart başvuru sahiplerine ulaştırılmaktadır.

Halkbank Kredi Kartı Özellikleri

Paraf kart Halkbank’ın kredi kartıdır. Paraf kart ile yurt içi ve yurt dışı işlemleriniz için Visa ,Master Card ,Amex ,yurt içinde Visa ,Master Card , Amex , Troy işbirliği bulunan tüm iş yerlerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Yurt içinde Paraf üye iş yerlerinde taksit imkanı sağlamaktadır. Paraf Kart özellikleri ve ayrıcalıkları aşağıda detaylı olarak açıklanmıştır.

 • 250 TL altı işlemlerinizde temassız (şifre gerekmeden ) yapma olanağı sağlamaktadır.
 • Taksitli nakit avans özelliği sayesinde nakit ihtiyaçlarınızda belli bir limite kadar avans çekebilir ve bu çektiğiniz avansı taksitli ödeme seçeneği ile ödeyebilirsiniz.
 • Paraf üstü özelliği sayesinde anlaşmalı iş yerlerinde Paraf Pos’tan yapacağınız harcamalarda indirim olanakları sağlar.
 • Paraf Kart ile tek seferde yapacağınız 150 TL üzeri alışverişlerinizde İspark Otoparklarında ücretsiz park fırsatı yakalayabilirsiniz.
 • Yurt içinde yapacağınız 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde sonradan 12 aya kadar taksit seçeneği bulunmaktadır.
 • Faturalarınızı kredi kartınıza tanımlayarak otomatik ödemeye alabilirsiniz
 • Halkbank kedi kartı başvurusu sonucu sahip olacağınız Paraf kartınıza tanımlanacak olan otomatik yükleme talimatlarınızla HGS etiketine yapacağınız yüklemeler otomatik olarak gerçekleşecektir.
 • Paraf Kartınıza aylık ödemeli veya 3 ayda bir ödemeli birikimli mevduat hesabı talimatı verebilirsiniz.
 • Halkbank kredi kartı başvurusu ile elde edeceğiniz paraf kart internetten yapacağınız işlemlerde sanal kart tanımlama özelliğine sahiptir. Böylece işlemleriniz anlık tanımladığınız limitler ile daha güvenilir hale getirebilirsiniz.
 • 3D Secure özelliği taşımaktadır. Böylece internetten yapacağınız işlemler daha güvenilir hale gelecektir. Bunun için ekstra bir başvuruya ihtiyaç bulunmamaktadır.
 • Paraf Kartınıza tanımlanan limiti yurt içi ve yurt dışı işlemlerinizde ister alışveriş olarak ister nakit avans olarak kullanabilirsiniz.
 • Paraf Kartınızla kazandığınız Paraf Paralarınızı üye iş yerlerinde para yerine kullanabilirsiniz.
 • Kredi kartında kira aidat ve eğitim otomatik ödeme talimatlarınızı verebilirsiniz.

Halkbank kredi kartı başvurusu sonucunu 0850-2220400 numaralı telefondan , Halkbank internet şubesinden yada başvuru yaptığınız şubeden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Halkbank Kredi Faiz Oranı: %1,31 

Adres: Barboros Mahallesi Şebboy sokak numara :4 /1 34746 Ataşehir /İstanbul

Telefon: 0216-503 70 70

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir