Vakıfbank İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmanın çeşitli yolları mevcuttur. Bunlardan en kolayı bankanın vermiş olduğu talimatlar neticesinde telefondan kısa mesaj ile başvuru yapmaktır. Eğer kredinin kullanılması acil ise bu kanalı kullanmak mantıklı olacaktır. Çünkü kredi olumlu sonuçlandığı takdirde kredi tutarı anında hesaba yatmaktadır. Kısa mesaj yoluyla yapılan başvuru olumlu sonuçlanmıyorsa direkt olarak bankaya giderek başvuru yapmak gerekmektedir. Banka kredi için bazı evraklar istemektedir. Gerekli evraklar temin edildikten sonra kredi başvurusu gerçekleşmiş olacaktır. Başvurunun ardından kredi puanı hesaplanarak bir sonuca varılıp gün içerisinde müşteriye dönüş sağlanacaktır. Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu için bu iki kanal haricinde internet aracılığıyla da başvuru yapmak mümkündür. Bu kanalın kullanımı da son derece kolay ve hızlıdır.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Değerlendiriliyor

Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu esnasında neye dikkat ediyor?  Sorusu kredi çekmek isteyen müşterilerin merak ettikleri soruların başında gelmektedir. Sorunun cevabı olarak, bankanın geri ödenmeme riskini en aza indirgemeye çalışması verilebilir. Riskleri en aza indirgerken dikkat ettiği seçenekler;

 • Kredi risk raporu.
 • Kredi başvurusu yapan müşterinin medeni hali.
 • Aylık düzenli geliri gösteren gelir belgesi.
 • Sahip olunan mal varlığını gösteren belge.
 • Geçmiş ödeme performansı.
 • Yapılan meslek ve iş deneyimi.
 • Yaş kontrolü.

Bu belgeler bankanın müşteriye kredi verip vermeyeceğini belirleyen başlıca belgelerdir. Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapılmadan önce bu belgeler toplanırsa kredinin sonuçlanması daha kısa sürede olacaktır.

Vakıfbank Kredi Başvurusu İşlemleri

Vakıfbank ihtiyaç kredisi işlemleri başvurunun hangi kanaldan yapıldığına göre farklılık göstermektedir. Ancak hangi kanal kullanılırsa kullanılsın bankanın dikkat ettiği en önemli kriter kredi başvurusu yapan müşterinin herhangi bir ödemesinde gecikme olmamasıdır.

Kısa mesaj yoluyla başvuru yapılacaksa gerekli bilgiler girilerek bankanın vermiş olduğu numaraya mesaj atılır ve başvuru işlemi gerçekleştirilmiş olur. Bu kanalı kullanmanın en büyük avantajı ise anında geri dönüş yapılmasıdır. Bu geri dönüş olumlu ise kredi tutarı anında müşterinin hesabına aktarılmaktadır. Olumsuz bir geri dönüş yapılırsa müşteri bizzat bankaya giderek kredi başvuru işlemini gerçekleştirir. Bu kanal genellikle bankanın müşterisi olmayan kişilerin kullandığı kanaldır. Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu iki kanal aracılığı ile kolayca yapılmaktadır. Ayrıca Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmanın bir diğer kolay yolu da internet kanalını kullanmaktır.

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu esnasında gerekli olan evraklar mevcuttur. Bireysel başvuru yapılacak ise nüfus kağıdı veya varsa sürücü belgesinin aslı veya fotokopisi istenmektedir. Ancak kredi çeşidine göre ek belge veya teminat istenebilmektedir. Bireysel olarak yapılan kredi türüne ihtiyaç kredisi denmektedir. Banka, ihtiyaç kredisinin taksitli olması durumunda 36 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. Müşteri ihtiyacına göre 3 aylık dönemler halinde sunulabileceği gibi değişken taksitle geri ödeme seçeneği de mevcuttur. Müşteri eğer belirli ve düzenli bir gelire sahipse bu kredi türünü kullanabilmektedir. Vakıfbank ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler bu avantajlardan yararlanabilmektedir.

Taksitli İhtiyaç Kredisi Çeşitleri Nelerdir?

Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırken ihtiyaç kredisi için birden fazla çeşit mevcuttur. Bunlar;

 • Taksitli ihtiyaç kredisi.
 • İpotek karşılığı taksitli ihtiyaç kredisi (malik aynı).
 • İpotek karşılığı taksitli ihtiyaç kredisi (malik farklı).
 • Arsa ipoteği karşılığı taksitli ihtiyaç kredisi.
 • Taşıt rehni karşılığı taksitli ihtiyaç kredisi.
 • Bireysel işyeri karşılığı taksitli ihtiyaç kredisi.

Vakıfbank bünyesinde bulunan bu ihtiyaç kredisi çeşitlerinin faiz oranları ve vadeleri birbirlerinden farklıdır. Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırken kredi çeşitleri hakkında bilgi almakta fayda olacaktır.

Vakıfbank Bünyesinde Bulunan Bireysel Krediler Nelerdir?

Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırken bireysel ve ticari olarak iki ayrımdan söz etmek mümkündür. Bireysel krediler de kendi içlerinde taksitli ihtiyaç kredisi, taşıt kredileri ve ev kredisi olmak üzere üçe ayrılmaktadır. Bu kredilerin kendilerine göre faiz oranları ve vadeleri mevcuttur. Ayrıca her üç kredinin de kendine has bazı özellikleri mevcuttur.

Taksitli ihtiyaç kredisi: Bu kredi türünde vade 36 aya kadar yükseltilebilir ve müşterinin tercihine göre bir ödeme planı oluşturulur. Bu kredi türüne başvuru yapan müşteriye hayat sigortası yapılmaktadır. Müşteri bu krediyi kullanmak istiyorsa bankaya bir teminat göstermek zorundadır.

Taşıt kredileri: Bu kredi türünde de sıfır kilometre ve ikinci el taşıt kredisi olarak bir ayrıma gidilmektedir. Sıfır kilometre araç almayı düşünen müşterilere 60 aya kadar vade imkanı sunulmaktadır. Ayrıca kredinin aylık eşit taksitle veya değişken taksitli olarak geri ödenmesi mümkündür. İkinci el araç almayı düşünen müşterilere ise yine 60 aya kadar vade imkanı sunulmaktadır.

Ev kredisi: Vakıfbank uzun vade seçeneği ile ev kredisi imkanı sunmaktadır. Vakıfbank ihtiyaç kredisi için yapılacak olan başvuru esnasında banka tarafından bu bilgilerin hepsine erişmek son derece kolaydır.

Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırken, müşteri kendi ihtiyacına uygun olan kredi türünü seçmelidir.

Vakıfbank Kredi Faiz Oranı: %0,79

Adres: Saray mahallesi, Dr. Adnan Büyükdeniz Cad. A1 Blok No: 7A Kat: 19 34768 Ümraniye / İstanbul

Telefon: 0850 220 0724

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir