İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı birçok açıdan günlük hayatı kolaylaştırıcı bir etkiye sahiptir. Bu nedenle kullanım oranı gün geçtikçe artmaktadır. Nakit para olmadığı anlarda, acil ihtiyaç durumlarında mutlaka kredi kartını kullanıyoruz. Günümüzde neredeyse 18 yaşını dolduran her bireyin cebinde en az bir adet kredi kartı bulunuyor. İş Bankası kredi kartı başvurusu konusunda şahıslara en çok yardımcı olan bankalardan biri. Bu nedenle Türkiye İş Bankası kredi kartı olan çok fazla insan var. Hızlı kredi kartı başvurusu bankanın uyguladığı pratik bir sistem. Bu sistemde internet üzerinden kolayca kredi kartı için başvuru sağlayabiliyorsunuz. Bankanın web sitesine giriş sağladığınızda İş Bankasının hangi kredi kartını kullanmak istediğinize karar vermelisiniz.

İş Bankası kredi kartı başvurusu için Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız (yabancı uyruklu olduğunuz takdirde yabancı kimlik numaranız), cep telefonu numaranız ve son olarak aylık ortalama net geliriniz gerekmektedir. Bu bilgileri web site üzerinden doldurduğunuzda size sms olarak ya da cep telefonu araması olarak geri dönüş sağlanır. Aylık gelir durumunuza göre belirlenen kart limitini banka size kendisi sunmaktadır. Duruma göre kredi kartı limitinizi düşürebilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu İşlemleri Hakkında

İş Bankası kredi kartı başvurusu yaparken hangi kart için başvuru yapacağınızı düşünmeniz gerekmektedir. Maximum kart, maximum gold kart, maximum platinium kart, maximum aidatsız kart, maximum tema kart, maximum genç kart, maximiles ve Mercedes kart İş Bankası kredi kartlarıdır. İş Bankası kredi kartı başvurusu maximum kart için sms ile kısa yoldan yapılabilir. Özel logo istediğiniz anlaşmalı firma için anahtar kelime ardından bir boşluk bırakarak T. C. kimlik numaranızı yazarak 4402 numarasına kısa mesaj atabilirsiniz. Bu şekilde başvurunuz kolayca alınır.

Bankanın kredi kartı limitinizi net şekilde belirleyebilmesi için aylık gelirinizi doğru girmelisiniz. Sahip olduğunuz gelirden garanti giderlerinizi çıkararak size kalan miktarı bulabilirsiniz. Ödeyebileceğiniz şekilde kredi kartı limiti belirlemek sizin için faydalı olacaktır. İş Bankası kredi kartı başvurusu banka yetkilileri tarafından dikkate alınır ve herkes için eşit prosedür uygulanır.

Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İş Bankası kredi kartı başvurusu yapılırken bankanın izlediği birtakım süreçler vardır. Öncelikle başvurunuz değerlendirilirken en önemli noktalardan biri yaş durumunuzdur. Kişi 18 yaşını mutlaka doldurmuş olmalıdır. Eğer doldurmadıysa kredi kartı çıkarması için ailesinin izni olan bir sözleşme imzalanması gerekmektedir. Daha sonra önemli olan nokta kredi notunuzdur.

İş Bankası kredi kartı başvurusu için kredi notunuz risk seviyesindeyse kabul görmeyebilirsiniz. Daha önce ödemesini aksattığınız ya da ödemediğiniz kredi veya kredi kartı borçları bu noktada çok önemlidir. İş Bankası kredi kartı başvurusu yapılırken eğer yüksek limitli bir kredi kartı talep ederseniz gelir durumunuzu gösteren belgeler de istenebilir. Eğer çalışıyorsanız üç aylık bordro, kira geliriniz varsa sahip olduğunuz mülkler ve diğer gelirlerinizi gösteren belgeler bankaya verilmelidir.

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu İçin Bankanın Dikkat Ettiği Konular

İş Bankası kredi kartı başvurusu için banka kredi notu değerlendirmesi yapmaktadır. Kredi notu risk grubuna göre belirlenir. 0 kredi notu az riskli, 1-699 kredi notu en riskli, 700-1099 kredi notu orta riskli, 1100-1499 az riskli, 1500-1699 iyi, 1700-1900 ise en iyi gruptur. Bu notlara göre İş Bankası kredi kartı başvurusu kesin olumlu sonuçlanacak kişiler az riskli, iyi ve çok iyi kişilerdir. Orta riskli ve az riskli kişiler aylık gelirlerine ve çalışma durumlarına göre kredi kartı alma hakkına sahip olabilir. En riskli grup ise teminatlı kredi kartı alabilir. Burada önemli olan bankanın kullanmak isteyeceği insiyatiftir.     

İş Bankası Türkiye’de kredi kartı faizleri ve yıllık ödeme ücreti konusunda oldukça yardımcı olan bir bankadır. Banka, müşterileri konusunda oldukça detaylı çalışır. Her konuda bireylere yardımcı olmaktadır. Bu nedenle talep de yüksektir. Kolay yoldan kredi kartı alabilmek için bankanın web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca kısa mesaj atarak bankaya gitmeden de işlemleri hızlandırabilirsiniz. İş Bankası kredi kartı başvurusu günde binlerce istek almaktadır. Başvuru için iletişim bilgileri aşağıda kayıtlıdır.

Türkiye İş Bankası Kredi Faiz Oranı: %1,30

Adres: İş Kuleleri 34330 Levent, Beşiktaş / İstanbul

Telefon Numarası: 0850 724 0 724

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir