İş Bankası İhtiyaç Kredisi

İş Bankası İhtiyaç Kredisi  banka mudilerinin aylık gelirleri göze alınarak; esnek ve kişiye özel tutar ve vadelerde kullandırılmaktadır. Öncelikle kredi talep edilecek bankanın müşterisi olunmalıdır ve bu bankada mutlaka bir mevduat veya tasarruf hesabı bulunmalıdır. Bu kredi çeşitli alanlarla ilgili olabilir. Eğitim, beyaz eşya, tatil ve bunun gibi kişisel harcamalarla ilgili ihtiyaç kredisi kullanılabilmektedir. İş bankası İhtiyaç Kredisi için öncelikle dikkat edilmesi gereken konu aylık ödemelerin bütçeye uygun olması ve asla aşmamasıdır. Aylık harcamalar düşüldükten sonra kalan tutar  kredi taksitini belirlemelidir.  Banka bu konu ile ilgili ön çalışmaları ve kontrolü sağladıktan sonra kredi teklifini onaylar.

Başvuru Kanalları

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık bankacık cep telefonlarına, bilgisayarlara taşındı. Gerektiğinde bankaya gitmeden her türlü işlemler mobil Bankacılık ve internet bankacılığı vasıtasıyla yapılabilmektedir. İş Bankası İhtiyaç Kredisi başvurusu eğer bu bankanın herhangi bir Şubesinde hesap mevcutsa ve mobil veya internet bankacılığı kullanılıyorsa , Şubeye gitmeksizin bu kanallarlada yapılabilmektedir. Bankamatikler de ihtiyaç kredileri için başvuru yolu olabilmektedir. Uygun faiz oranlarıyla İş Bankası İhtiyaç Kredisi  zor durumlarda ve çaresiz hissediilen  zamanlarda yanı başınızdadır. Müşterilerin banka ile çalışma süreleri ve yoğunluğu, işlemlerdeki güvenilirliği, borçlarını zamanında ödemesi ve aylık geliri, ihtiyaç kredisi vade ve faiz hesaplamalarında, tutarının belirlenmesinde göz önünde tutulan  kıstaslardır. Kredi kartlarını asgari ödeme limitinin altında 3 kere ödeyenler, kredi taksitlerini zamanında ödemeyenler, bankanın kara listesinde olanlar ve kredi kartı ödemesini zamanında yapmayanlar bu krediden faydalanamazlar. Günümüz şartlarına göre ödeme vadeleri bazı kredilerde 90 gün ötelenebilmektedir. 60 aya kadar vade uygulanabilmektedir.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

İş Bankası İhtiyaç Kredisi  ile ilgili ihtiyaç duyulan evraklar halen bir işte çalışanlar, emekli olanlar ve çalışmayanlar için farklılıklar göstermektedir. Fakat bütün bu kategoriler için ön şart; 18 yaşının doldurulmuş olması , nüfus cüzdanın olması, belgelenebilir bir işi olması ve şahsen başvuruda bulunulması gerekliliğidir. Bu arada nüfus cüzdanı yerine, nüfus kimlik numarasının mevcut olduğu sürücü belgesi veya pasaport da ibraz edilebilir. Öncelikle belirlenen tutarda İş Bankası İhtiyaç Kredisi  ile ilgili başvuruya eğer emekli olunmuşsa emekli olduğunuz kuruma ait aylık maaş dökümü, başka gelire sahipseniz onun belgesi, ikametgah belgesi veya 3 aya ait herhangi bir fatura eklenmelidir.

  • Halen bir işte çalışılıyorsa; özel sektör veya memurlar için maaş bordrosu veya yazısı, imza sirküleri, ikametgah belgesi veya yine 3 aya ait herhangi bir fatura
  • Eğer bir iş yeri sahibiyseniz; Serbest meslek sahibi ya da ortak iseniz, güncel vergi levhası, ticaret sicil gazetesi veya oda sicil kaydı, bilanço ve gelir tablosu ibraz etmelisiniz.
  • İş Bankası İhtiyaç Kredisi  ile ilgili şirket sahibi olanların dikkat edeceği en önemli husus vergi levhasında şirketin karlı gözükmesi ve var olan iş yerlerinde S.G.K. kaydınızın 3 ayı mutlaka doldurmuş olmasıdır.

Bazen  İş Bankası İhtiyaç Kredisi  belirli bir mülkün ipoteği karşılığında da verilebilmektedir. Bu tür kredinin vadesi daha uzun olabilmekte, fakat masrafı daha fazla tutabilmektedir. Mülkün değerinin %50 sine kadar kredi almak mümkün, fakat aylık ödemeler asla ibraz edilen geliri geçmemelidir.

Ev hanımları da İş Bankası İhtiyaç Kredisi  kullanmak için başvuruda bulunabilmektedirler. Gelir belgesi ibraz ederek ya da ipotek vererek kredi kullanabilirler. Verdiği ipotek için mutlaka eşinin onayı olmalıdır.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi  kullandırdığında Anadolu Sigorta’dan destek sigortası yaptırabilmektedir. Bu sigorta işsizlik, ölüm, kalıcı sakatlık sonucu iş görmezlik durumlarında kredinin teminatını sağlar.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Kullanımı

İş Bankası İhtiyaç Kredisi yukarıda anlatılan tüm bilgi ve belgeler sağlandıktan sonra kullanılabilmektedir. Cazip faiz oranları ve vadeleriyle birlikte kullanılan kredi için geri ödeme planı hazırlanır. Hem tüm ihtiyaçlar karşılanır hem de bütçeye uygun vade ve tutarlarla geri ödemeler kolayca yapılabilir. İş Bankası İhtiyaç Kredisi  geri ödemelerinin  zamanında yapılmasına dikkat edilmelidir. Hem kredibilitenin  yükselmesi hem de tercih edilen bir müşteri olmak açısından bu çok önemli ve çok gereklidir.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi için

İş Bankası faiz oranı: % 1.30

Adres: İş Kuleleri 34330 Levent-Beşiktaş/İstanbul

Telefon Numarası: 0 850 724 0 724

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir