Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Türkiye’nin en köklü devlet bankası olan Ziraat Bankası, birçok farklı olanak ve fırsatlarla müşterilerine hizmet sunmaktadır. Bu hizmetlerinden birisi olan kredi kartı, müşterilerin hesaplarını kolayca yönetebilmelerini sağlamaktadır. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu ile kolayca kredi kartı temin edilebilir ve bankanın birçok imkanlarından da yararlanılabilir.

Bunun için bankayla iletişime geçmeden önce kredi kartı başvurusunun nasıl yapıldığı ve nelerin gerektiği önem kazanmaktadır. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu için çeşitli başvuru kanalları da mevcuttur. Daha fazla bilgi ve işlemler için Ziraat Bankası çağrı merkezi, mobil şube, internet bankacılığı kullanılabilmektedir.

Ziraat Bankası’na bağlı olarak çıkarılan kredi kartı özellikli banka kartları mevcuttur. Bunlar bankkart, bankkart gold ve bankkart platinum’dur. Tüm kredi kartlarından günün her saatinde nakit avans çekme imkanı vardır. Aynı zamanda taksitli alışveriş imkanıyla puan biriktirme gibi olanaklardan yararlanılabilir. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu esnasında müşteriler kendilerine uygun bankkart seçeneklerinden yararlanması için Ziraat Bankası web sitesi, çağrı merkezi veya mobil şubesinden kampanyalar hakkında bilgi edinebilirler.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu İşlemleri

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu Ziraat Bankası’nın web sitesi üzerinden veya Ziraat Bankası şubelerinden yapılabilmektedir. Web sitesi üzerinden yapılacak başvurularda bireysel bölümü içerisinde kredi kartı başvurusu seçeneği seçilmelidir. Daha sonra bankkart kısmından istenilen veriler eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu sonucunun olumlu değerlendirilmesi üzerine müşteri telefon üzerinden bilgilendirilmektedir.  Bu bilgilendirme sms yoluyla en geç 10 dakika içinde yapılmaktadır. Başvuru sonucunun öğrenilmesi için Ziraat Bankası çağrı merkeziyle de iletişime geçilebilir. Kredi kartının müşteriye teslim edilme süresi ise başvurunun olumlu değerlendirilmesinden sonra en geç 15 iş günü içinde gerçekleştirilmektedir.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu sonrasında kartın müşteriye ulaşması sonucunda kredi kartının internet alışverişinde kullanılması için tekrardan bankayla iletişime geçilmesi gerekmektedir. Bunun için banka şubesi, telefon bankacılığı veya mobil şubeden yararlanılabilir.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu sonucunda gerekli olan diğer bir işlem ise kart şifresinin oluşturulmasıdır. Şifrenin oluşturulması için ATM, mobil şube veya Ziraat Bankası internet şubesinden yararlanılmaktadır. Diğer bir şifre oluşturma kolaylığı olarak sms yolu da tercih edilebilir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Ziraat Bankası maaş müşterisi olanlar, Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu için gerekli bir belgeye ihtiyaç duymamaktadırlar. Ziraat Bankası maaş müşterisi olmayanlar için Ziraat Bankası, kredi kart başvurusunda bulunan müşterilerden birtakım evraklar istemektedir. Bu evraklar nüfus cüzdanı, adresi gösteren belge ve gelir bilgisidir. Web sitesi üzerinden yapılacak Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu durumunda müşteriden gerekli olan bilgiler istenmektedir. TC kimlik numarası ve cep telefonu girildikten sonra sms bilgisiyle onay istenmekte, ardından gelir bilgisi istenerek başvuru tamamlanmaktadır. Evrakların eksiksiz tamamlanmasına veya web sitesi üzerinden istenilen belgelerin eksiksiz doldurulmasına dikkat edilmelidir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusunda Dikkate Alınan Hususlar

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu esnasında dikkate alınması gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlardan en önemlisi mevcut gelir bilgisine göre böyle bir başvurunun tercih edilip edilmeyeceğidir. Ziraat Bankası bu duruma bağlı olarak müşterinin toplam kredi kartı limitlerinin, aylık gelirlerinin 4 katını aşması halinde kredi kartı başvurularını onaylamamaktadır. Böylece aylık gelirin müşteriler tarafından dikkate alınarak başvuruda bulunmaları önem arz etmektedir. Aynı zamanda Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu sonrasında talep edilecek kredi kartının limitinin arttırılması da buna bağlıdır. Limit arttırma işlemini Ziraat Bankası, müşterilerin aylık gelirin 4 katının üstüne çıkıp çıkmadıklarına dikkat ederek yapmaktadırlar. Müşterilerin limit arttırma işlemlerinde bu durumu da dikkate almaları gerekmektedir.

Diğer bir taraftan Ziraat Bankası, kredi kartı başvurusu için gerekli talimatların tamamlanması durumunda müşterinin kredi notunu en az 1300 olarak belirlemiştir. Kredi notunun 1300 altında olması durumunda kredi kartı başvurusu onaylanmamaktadır. Bu açıdan müşterilerin Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapmadan önce bu kriteri dikkate almaları faydalı olacaktır.

Ziraat Bankası’na ait kredi kartlarının gold ve platinum olanlarının talep edilmesinden önce yıllık kart aidatlarının bilinmesi gereklidir. Ziraat Bankası bankkart gold 39,05 TL, Ziraat Bankası bankkart platinum ise 47,75 TL yıllık kart aidatlarına sahiptirler. Böylece tercih edilecek kredi kartlarına yönelik Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapmadan önce müşteriler ödeyecekleri kredi kartı yıllık aidatları hakkında bilgi sahibi olmaktadır.

Kredi kartlarına bağlı olarak değişen kampanyalardan haberdar olunması da başvurudan önce gereklilik arz etmektedir. Bunun için Ziraat Bankası web sitesi ziyaret edilerek kredi kartlarının hangi imkanları içerdiğine yönelik kapsamlı bilgiler edinilmelidir. Tüm bunlar Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu için dikkat edilecek hususlardır.

Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranı: %0,98

Adres: Doğanbey Mah. Atatürk Bulv. No:8 06107 Ulus Altındağ/ Ankara Türkiye

Telefon Numarası: 0850 258 00 00

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir