Ziraat Bankası Tüketici Kredisi

Ziraat bankası tüketici kredisi bireysel müşterilerin ticari amaç haricinde ihtiyaç duydukları mal veya hizmet alımları için bankanın ticari kredi faiz oranları eklenerek 36 ay vadeye kadar geri ödeyebilecekleri bir ihtiyaç destek kredisi türüdür.

Ziraat bankası tüketici kredisi kullanımı sonrası ödemeler nakit olarak müşterilere yapılabileceği gibi, satın alınacak malın işletmesine veya işletme sahibi şahıs hesabına fatura karşılığında aktarımıda mümkündür. Ziraat bankası bu Kredileri, beyaz eşya, elektrikli ev gereçleri gibi dayanıklı tüketim mallarında, hizmet sektöründe; tatil, düğün, eğitim, sağlık, ulaşım ve benzeri ihtiyaçlar ile gayrimenkul alımları için kullandırmaktadır. Tüketici kredisi kullanan müşteriler satın almak istedikleri mal veya hizmeti nakit alım şeklinde yapabilmekteler. Böylelikle nakit alım indirimleri avantajlarından da faydalanmaktadırlar.

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Vadeleri

Banka tüketici kredilerinde geri ödemeler, kredinin kullanılacağı yer ve müşterinin bankayla olan çalışma potansiyeline göre belirlenebilen vade oranlarıyla yapılmaktadır. Ziraat bankası tüketici kredisi başvurusu, dayanıklı tüketim mallarında vadeler 12 ile 18 ay arasında değişirken, gayrimenkul alımlarında bu vade 36 aya kadar çıkabilmektedir. Kredi vadeleri belirlenirken, bankanın kredi uzmanı destek temsilcileri aracılığıyla  vade sayısı, faiz oranlarıyla birlikte hesaplanarak toplam geri ödeme ve aylık kredi taksit ödemeleri gibi çeşitli alternatif senaryolar üzerinden vergi ve olası sigorta kesintileri de eklenerek müşterilere sunulmaktadır.

Tüketici Kredisinden Kimler Yararlanabilir?

18 yaşını doldurmuş, düzenli geliri olan, medeni hak kullanma ehliyetine sahip, daha önce kullanmış olduğu kredilerin geri ödenmesinde yaşanan gecikmeler veya ödeyememe sorunları nedeniyle bankaların kara listesinde yer almayan herkes Ziraat bankası tüketici kredisi başvurusu yapabilir. Meslek sahibi ve düzenli geliri olmayanlar, varsa  üzerlerine kayıtlı taşınmaz ruhsat ve tapularını ipotek ederek ve veya ilaveten kefil göstererek başvuruda bulunabilirler.

Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ziraat Bankası tüketici kredisi başvurusu yapmak isteyen fakat henüz müşterisi olmayanlar için öncelikle bankadan tüketici kredisini alabilecekleri bir vadesiz hesap açmaları sağlanmaktadır. Yeni hesap açmak için gerekli olan evraklarla, kredi başvurusu için gerekli olan evraklar temelde benzerlik gösterir. Başvuru için gerekli olan evrakları şu şekilde sıralayabiliriz

  • Kredi başvuru formunun doldurulması,
  • Kimlik, sürücü ehliyeti veya pasaport fotokopileri,
  • Kişi çalışansa eğer çalıştığı işyerinden alacağı maaş bordosu,
  • İpotek kullanılacaksa ilgili taşınmaza ait tapu orjinali ibraz edilerek fotokopisi veya en fazla 5 yaşında ve pert kaydı olmayan motorlu araç ruhsatı.

Ziraat bankası tüketici kredisi başvurusu için verilmesi gereken evraklardır.

Kredi Başvuru Kanalları Nelerdir? Nasıl işlem Yapılır?

Ziraat bankası, kolay bir şekilde Ziraat bankası tüketici kredisi başvurusu yaparak kredi kullandırabilmek için çok sayıda başvuru kanalı ile hizmet vermektedir. Banka müşterileri hangi başvuru yöntemini seçerse seçsin kredi başvuruları ve başvuru onayı veya reddi genel müdürlük kredi onay birimi tarafından yapılmaktadır. Ziraat bankası tüketici kredisi başvurusu yapılabilecek yöntemler şu şekildedir.

Ziraat Bankası Şubeleri

Gerekli evraklarla birlikte size en yakın şubeye bizzat giderek dilediğiniz oranda tüketici kredisi için başvuru yapabilirsiniz. Türkiye genelinde en fazla şubeye sahip olan bankanın müşterileri, şube seçimi ve ulaşımı konusunda bir sorun yaşamamaktadırlar. Ziraat bankası tüketici kredisi başvurusu yapmak için, gerekli olan evraklarla birlikte şubeye gidilmesi işlemin tek seferde tamamlanmasını mümkün kılar.

Mobil bankacılık Uygulaması

Cep telefonuna yüklenebilen bu uygulama sayesinde de Ziraat bankası tüketici kredisi başvurusu yapmanız mümkündür. Program kurulurken girmiş olduğunuz kişisel bilgiler ve şifreleriniz isteğe bağlı olarak sürekli kayıtlı olabilir ve tekrar giriş bilgilerine ihtiyaç duymadan kolay bir şekilde mobil uygulama üzerinden başvuru doğrulama sms’i alarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Ziraat mobil bankacılık uygulaması yüksek güvenliğe sahip online bankacılık hizmeti sunar.

Ziraat Bankası Web Sitesi

24 saat ziyaret edebileceğiniz ziraat web sitesi aracılığıyla Ziraat bankası tüketici kredisi başvurusu yapmanız mümkündür. Kredi hesaplama motoru sayesinde dilediğiniz kredi tutarını ve vade oranını seçerek aylık geri ödeme tutarlarını öğrenebilir, size uygun olan Ziraat bankası tüketici kredisi seçeneğini onaylayıp tek tıklamayla başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Atm’ler

Türkiye genelinde en fazla Atm’ye sahip bankalardan biri Ziraat bankasıdır. Size en yakın Atm’den kartınızla veya kartsız kimlik bilgilerinizi tuşlayarak Ziraat bankası tüketici kredisi başvurusu işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Çağrı Merkezi

Ziraat bankası tüketici kredisi başvurusu yaparken 24 saat  hizmet alabilir, kredi başvurusu yapabilirsiniz. Çağrı merkezi müşteri temsilcileri diğer alternatif ürün ve yeni kampanyalar hakkında da size bilgi vermektedirler. Ayrıca başvuru sonrası Ziraat bankası tüketici kredisi başvurusu durum takibini de yine çağrı merkezi aracılığı ile yapmanız mümkündür.

Ziraat bankası tüketici kredisi faiz oranı: % 1,32

Adres: DOĞANBEY MAH. ATATÜRK BULVARI NO:8 / ULUS / İSMET PAŞA / ALTINDAĞ / ANKARA

Telefon: 0312 584 20 00

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir