QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi

Hayat devam ettiği sürece insanların bir şeylere gereksinimleri hep devam eder. Fakat bu gerekli olan gereksinimleri karşılayacak finansman durumuna sahip olamayabiliriz. Bu durumda bankalara ihtiyaç duyarız. QNB Finansbank’da kişilere ihtiyaç duydukları finansman için uygun kredi imkanları sunmaktadır. QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi ile 36 aya kadar süren vadelerle, uygun ödeme imkanlarıyla ve faiz oranlarıyla finansman ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bunun bankanın birçok kanalından kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi Nedir?

Kişilerin evlilik, eğitim, seyahat, beyaz eşya gibi ihtiyaçlarını karşılamak ya da borçlarını ödenmesi için nakit ihtiyaçlarını karşılamak adına bankaların finansman desteği sağlamak için verilen kredilere ihtiyaç kredisi denmektedir. QNB Finansbank da müşterilerin finansman ihtiyaçlarını karşılamak için  avantajlı faiz oranlarıyla QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi vermektedir.  Banka ihtiyaç duyduğunuz finansman miktarını vadesini göz önüne alarak güncel bir faiz oranından  hesaplamaktadır.

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi başvurusu yapan kişilerin bankanın başvuru kanallarından yardım alması gerekmektedir. Bu kanallar ise;

 • QNB Finansbank ihtiyaç kredisi başvurusu için  bankada hesabınız varsa web sitesinde yer alan hemen başvur  ekranından  kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
 • Banka müşterisi iseniz 0850 220 8 573 numaralı  Alo Kredi hattını arayarak ihtiyaç kredisi için 7/24  kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.
 • QNB Finansbank uygulaması olan  KrediGO aracılığıyla ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunulabilir.
 • TC Kimlik numarası ile 5030’a SMS atarak kredi başvurusunda bulunulabilmektedir.
 • İnternet ve cep şubeden kredi başvurusunda bulunulabilmektedir.
 • QNB Finansbank şubelerine giderek başvuruda bulunulabilir.

Yukarıdaki bahsettiğimiz gibi kişiler bankanın kanallardan 1 – 36 aya kadar vadeyle QNB Finansbank ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunulabilir.

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi Başvuru  İşlemleri

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi başvurusunda bulunanların bankanın belirlediği koşulları sağlamaları gerekmektedir. Bu koşullar genel olarak ise;

 • Başvuranın 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.
 • Bankanın belirlemiş olduğu kredi politikalarını kapsamında olmaları gerekmektedir.

Yukarıda belirlenen koşullara sahip olan kişilerin QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi serbestçe banka tarafından değerlendirilecektir.

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi Çekme Miktarları

İhtiyaç kredileri için banka müşterilerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak belirli  tutarlar belirlemiştir. Kişilerin QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi çekebilecekleri tutarlar ise;

 • Cep şube, internet şube, web sitesi ve çağrı merkezi kanallarından 65 000 TL’ye kadar başvuruları onaylanırsa çekebileceklerdir.
 • 65 000 TL’den yüksek tutarlı başvurular için ise kişilerin banka şubelerine doğrudan başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi başvurusunda bulunan kişilerin, gerekli olan bazı evrakları banka ile paylaşmaları gerekmektedir. Genel olarak bu evraklar ise;

 • Kredi başvuru formu,
 • Kimlik bilgisi ( Vatandaşlık numarasının bulunduğu nüfus cüzdanı ya da pasaport)
 • Elektrik, doğal gaz faturası ya da ikametgah belgesi,
 • Gelir belgesi ( maaş bordrosu, SGK Prim Ödeme Belgesi, emeklilik kartı, vergi levhası vb.)
 • Ayrıca banka değerlendirmelerine göre farklı belgeler talep edebilmektedir.

Yukarıdaki  gerekli belgeleri tamamlayan kişilerin QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi başvuru işlemleri tamamlanacaktır.

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Sonuçları Öğrenme

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi başvurusunda bulunan kişiler başvuru sonuçlarını yine bankanın kanaları yardımı ile öğrenebilmektedirler. Bankanın başvuru öğrenme kanalları ise;

 • QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi  başvuru sonuçları için kişiler internet ve cep şubeden, Call Center’dan ya da QNB Finansbank şubelerinden başvuru sonuçlarını öğrenebilirler. Ayrıca banka bu kanalların dışında smsle de  kişilerin paylaştıkları cep telefon numaralarına başvuru sonuçlarını bildirmektedir.

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi Başvurusunda Dikkate Alınan Hususlar

Kişilerin QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi kullanmaları için bankanın belirlediği belirli koşulları taşımaları gerekmektedir. Aslında bu koşullar genel olarak tüm bankaların aradıkları koşullar ile aynıdır. Genel olarak bankaların kredi başvurularında  dikkate aldıkları hususlar ise;

 • Başvuruda bulunan kişilerin kredi notunun düşük olmaması gerekmektedir. Kredi notunu olumsuz etkileyen durumlar ise geçmişe yönelik kredi ödemelerinde düzensizlik ya da yasal takip durumları, fatura ödemelerinde gecikme, kredi kartı ödemlerinde gecikme, banka ürünlerini hiç kullanmama gibi vb.
 • Kişilerin eğitim durumları, meslekleri, gelir durumları da kredi başvurusu sonuçlandırılırken bankaların dikkat ettiği hususlardandır.
 • Geçmişte başka bir bankayla kişilerin kredi kullanmalarına ilişkin sıkıntı yaşamamaları da gerekmektedir.

Yukarıda  bahsettiğimiz durumları sağlayan kişilerin ihtiyaç kredisi başvuruları olumlu sonuçlanacaktır. Eğer siz de bahsettiğimiz bu  koşulları taşıyorsanız  uygun faiz oranlarıyla 36 aya kadar vadeler ile QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi  başvurusu için bankanın kanallarından yardım alabilirsiniz.

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı : %1,14

Adres: Esentepe Mahallesi Büyükdere Caddesi Kristal Kule Binası No:215 Şişli – İstanbul

Telefon Numarası: 0 850 222 0 900

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir